X
تبلیغات
رایتل
پنج‌شنبه 16 آذر 1396

بازگشت عارفانه یک فقره دانشجو در روز دانشجو!

با عرض سلام خدمت دوستان زحمت‌کش و همه‌ کَس کُش وبلاگستان فارسی که این مدت در غیاب من حسابی جور نوشتن پست‌های از همیشه قشنگ‌تر رو کشیدن و انصافاً خیلی هم خوب کشیدن! 

در این مدتی که این‌جا نبودم خیلی از دوستان به من لطف داشتند و دلیل نیومدن رو به داستان‌ تخت‌خواب و این چیزها نسبت داده بودن که از همین تریبون نه تنها این حرف‌ها رو تکذیب می‌کنم بلکه کلاً همه‌چی رو تکذیب می‌کنم! اعلام می‌کنم اگه ننوشتم واسه اینه که خسته‌ام، خوابم میاد و لاشه‌ام! (وا چرا این‌جوری نگاه می‌کنین؟! گفتم لاشه‌ام نگفتم که ... استغفراللّه!) و اما چرا این مدت نبودم؟! 

راستش؛ من مشغول زندگی با کتاب‌ها هستم! فعالیت‌هایِ این چندماه بنده در ادامه ذکر خواهند شد؛ در ضمن فعالیت‌هایی مثل هفته‌ای یک بار دانشگاه رفتن، زدن مسواک، رفتن به محل کارآموزی، تعویض لباس، حضور گاه و بیگاه در دستشویی، زدن مشت به دهان استکبار، پیگیری برنامه‌های دولت همیشه بهار (محمود جون و حومه!) و سایر مسائل روزمره به علت ضیق وقت در این موارد نمی‌گنجد!

  1. از تیرماه شروع به خواندن درس‌هایی که برای آزمون کارشناسی ارشد لازم هست و اگه نخونی در آینده انسان بدبخت بی‌چاره‌ای از آب در میایی و باید حتماً بخونی تا آدم موفقی بشوی و ... کردم! (این‌قدر جمله رو کش دادم تا یادم رفت چی می‌خواستم بگم. اما در نهایت با فعل کردن تمومش کردم! درایت رو داشتی؟!) تا حالا که در خدمت شما هستم پیشرفت قابل توجهی داشتم که این مورد با توجه به لاشه بودن بنده که در چند خط بالاتر عرض کردم ارتباط تنگاتنگی دارد! و به علت فشار درسی کم‌تر وقت می‌کنم بنویسم. این قسمت آخر رو نوشتم تا همهٔ غافلین و شاغلین و بالغین بفهمند و آگاه شوند که فشار درسی هم داریم!
  2. یک فقره دوست‌دختر برای یک هفته اختیار کردم! بله درست خوندید فقط یک هفته. البته همون بهتر که کات کردیم و رفت پی کارش. من پول مفت ندارم که برای بقیه شارژ بخرم!
  3. ... ! (مثلاً خیلی اتفاق خاصی بوده که دلم می‌خواد فکرهای مختلفی توی ذهنتون بیاد و بره!)
  4. یک وبلاگ خوبی رو برای بار دوم پیدا کردم. بار اول همون اوایل وبلاگ‌نویسی بود که کامنتی برام گذاشت و گمش کردم. تا این‌که گذشت و بعد از دوسال دوباره خیلی اتفاقی سر از اون‌جا درآوردم. بعد از دو سال هم فهمیدم برای همیشه به آمریکا مهاجرت کرده. از همین‌جا برای صحرا خانم و تمام وبلاگ‌های خوبی که در کنار وبلاگ صحرا می‌خونم،‌ آرزوهای خوب‌تری دارم. مثل وبلاگ تارا که تازگی‌ها حامله شده! البته واضح و مبرهن است که برای همه هم آرزوی حامله شدن نمی‌کنم. چرا که بعضی از وبلاگ‌نویس‌ها مرد هستن و با آرزوی من حامله که نمی‌شن هیچ بلکه ممکنه بیان این‌جا و من رو هم ...!  
  5. در این چندماه فقط یک فیلم رمانتیک به نام Before Sunrise دیدم که چون فیلم قدیمی‌ای هست به نظرم هر کسی که عاشق می‌شه یا شده باید حتماً اون رو دیده باشه. اما من برای اولین بار اون رو می‌دیدم و برای این‌که کم‌تر آبروریزی بشه این مورد رو به عنوان مورد بی‌اهمیت در آخرها ذکر کردم!
  6. بالاتر گفته بودم که این مدت در کنار کارهای مهمی که داشتم وقایع محمود و حومه رو هم دنبال می‌کردم. فکر کنم نیاز به توضیح بیش‌تر نیست که منظور از محمود، کسی نیست جز رییس‌جمهور فوق مردمی ایران در سال‌های نه چندان دور، محمود احمدی‌نژاد و مقصود از حومه هم افرادی چون مشایی و بقایی هست. راستش؛ دلم می‌خواست در این اوضاع، کمی‌ بیش‌تر از رییس‌جمهور "اقلیت"ی بنویسم که رییس‌جمهور "اکثریت" به خاطر اون سال‌ها توی حصره. دوست داشتم از چیزهایی بنویسم که از ما دزدیدن و رفتن باهاش پز دادن. دوست داشتم بنویسم از هاله‌ی بی‌نور، از شعارهای ما می‌توانیم! از ممه، از لولو، دلم می‌خواست الان ببینم دقیقاً کجا سوخته و آب رو کجا ریختن؟!‌ اصلاً آبی هم مونده که بریزن؟ دوست داشتم از سرانجام پسربچه‌ای که توی زیرزمین خونه‌شون یک کارهای خفنی می‌کرد باخبر می‌شدم! تو رو خدا فکر نکنید یک وقتی می‌خوام بگم روحانی زنده باد، دولتت پاینده باد‌ها! نه،‌ نه،‌ این‌جوری نیست. روحانی هم جایی بوده که احمدی‌نژاد الان اون‌جا عضوه. روحانی از هر رییسی‌ای، رییس‌تره!

پانویس: 

  1. در یک اقدام انتحاری اقدام به برداشتن همه‌‌ی پست‌هایی کردم که در مواقع مستی نوشتم! قالب وبلاگ رو هم تنظیم کردم به یک حالت پیش‌فرض این‌جا. باشد که رستگار شوم!‌
  2. چه با کلاسه آدم گاهی اوقات محاوره‌ای اون هم با Word بنویسه!

نظرات (8)
مهندس جان! [ web ]
(آلمان)
ایشالا هی باشه از این سر شلوغ بودنا :)
جواب: ایشالا هی باشه از این کامنت‌گذارا :)

جمعه 8 دی 1396 ساعت 01:40 ب.ظ
رها [ web ]
(ایران)
عادت داشتم با سرچ مهندس و مادام و مطالبی که از وب یادم بود اینجارو پیدا کنم
کم کم داشت گریم میگرفت وقتی هیچکدوم از لینکایی که پیدا میکردم باز نمیشد
بی انصافی بود مهندس جان
آرشیو انقد لخت؟
جواب: می‌بخشین دیگه. نیاز به یک خونه تکونی داشت این‌جا. حالا بعدن شاید دوباره اضافه‌شون کنم.

پنج‌شنبه 7 دی 1396 ساعت 12:22 ق.ظ
نل [ web ]
(ایران)
نوشتنت مستدام پسرجان

ارشد اخه خوندن داره؟
از من میشنوی نخون..برو پی کار و زندویت.حیف وقتت هدر بدی..

قلمت خوبه.بیشتر باش و بنویس
جواب: حضورت مستدام نل جان.
واسه دانشگاه خوب خرخونی می‌کنم به هر جهت. البته اون‌جا هم می‌شه رفت پی زندگی. مثلا شریک زندگی‌ت رو انتخاب کنی که از قضا اون هم خرخونه! آره این چنین است...
حضورت خوبه. بیشتر باش و باش بیشتر.

سه‌شنبه 5 دی 1396 ساعت 04:15 ب.ظ
لئو [ web ]
(ایران)
نوشته های روزمره همیشه جالبه
پیروز باشید !
ولی نوشته هارو قانونمند کنید که ادیت و حذف نداشته باشین

پنج‌شنبه 23 آذر 1396 ساعت 08:46 ب.ظ
تارا [ web ]
(ایران)
سلام .آخه لازم بود به مساله بارداری اشاره کنی پسر جان ؟

من قبلا لینکت کرده بودم .منتهی دیدم آپ که نمی کنی حذف کردم .چند روز پیش کامنتت رو تو وبلاگ یکی از خانم هایی که خاموش دنبالشون می کنم دیدم .اما یادم نمیومد اسم وبلاگت چیه .در هر حال شما لطف داری به من .

پسر خوبی باش زود به زود آپ کن .

راجب قضیه دوست دخترت باید بگم کار عاقلانه ای کردی .سعی کن کسی رو انتخاب کنی که زیاد چشمداشت مالی نداشته باشه .به همون یه شاخه گل ،گاه و بیگاه پارک راضی باشه
جواب: اتفاقن خیلی خبر خوبی بود که مدت‌ها پیش ازت شنیدم. حتما باید اشاره می‌کردم به نحوی.

جمعه 17 آذر 1396 ساعت 09:09 ق.ظ
فرانک [ web ]
(ایتالیا)
سلام
سالی یه پست میزاری ؟؟؟
چرا پستهای قبلیتو پاک کردی آخه ؟؟؟؟
اونا خیلی باارزش بودن ، اثر هُنری بودن پروفسور
جواب: آره دیگه رفت تا سال دیگه! نه بابا خودم خوشم نمی‌اومد ازشون به هر حال. ایشالا بعدی‌ها خوب‌تر بشن.

جمعه 17 آذر 1396 ساعت 01:08 ق.ظ
صحرا [ web ]
(ایالات متحده آمریکا)
چوبکاری نفرمایید جناب پروفسور
روزتونم مبارک
یاد ارشد خوندن خودم افتادم از ۱۸ تیر ۱۳۹۰ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ خوندم لابلای کارآموزی های دو ترم آخر. هدف رتبه ی تک رقمی بود که در نهایت یک پنج نفری جلو افتادن از من :))
before sunrise رو من چندین بار دیدم پیشنهاد می کنم before sunset رو هم ببینی که فرم پخته ترش هست و before midnight که روی واقعی زندگی رو بعد عشق و عاشقی ها نشون میده.
جواب: هدف منم همینه. حدس می‌زنم خیلی زندگی‌های قبل شما شبیه حال الان منه. و فکر هم می‌کنم حتی مهندسی شیمی می‌خونین. درست مثل من.
راجع به فیلم‌ها راستش؛ فقط همین رو دیدم و هنوز اون دوتا رو ندیدم. ولی همه گفتن این نسخه‌ش از همه بهتره.

پنج‌شنبه 16 آذر 1396 ساعت 09:21 ب.ظ
لبخند ماه [ web ]
(آلمان)
خواندم..
جواب: سلام. چی رو؟!

پنج‌شنبه 16 آذر 1396 ساعت 08:05 ب.ظ
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد